10-годишно самоковче се нуждае от пари за лечение

Десетгодишният Емил Богомилов Методиев се нуждае от пари за животоспасяваща операция в клиника в Турция. Необходимата сума – около 27 хил. евро, е непосилна за семейството. В „Хъб-а” на 11 май се състоя  творческо ателие с рисуване върху стъкло с участието на художника Танер Мерт.
„Все още в „Хъб-а” има изрисувани чаши, които могат да се закупят”, информират участниците в дарителската кампания.
Емо от раждането си е претърпял девет операции на гръбначния стълб, стъпалата, таза, очите. Впреки че е приковано в инвалидна количка, детето е много общително и всеки ден посещава училище – ОУ „Митрополит Аксентий Велешки“. Най-големият му успех досега е, че може да стои в седнало положение.
Предстоящата операция в Турция ще помогне на Емо да диша по-лесно, защото сега гръдният му кош притиска белите дробове и тази болка с времето ще се задълбочава. Най-голямата мечта на момчето пък е да проходи.
На няколко места в града ни са поставени кутии за дарения. Част от сумата, получена от благотворителния великденски базар, организиран от фирма „Самел – 90”, също е преведена по сметката на Емил. За лечението на детето беше гласувана и малка сума от общински средства.
Досега по сметката са събрани към 3000 лв.

 

„С доброволци от Полша и Италия и самоковския художник Танер Мерт рисувахме, за да подкрепим Емо, 10- годишно момченце, страдащо от сколиоза.
Ако желаете, можете да бъдете част от инициативата и да помогнете за лечението на Емо, като си закупите някоя от ръчно изрисуваните чаши за вино“ – споделиха от фондацията.
Родителите се надяват повече хора да откликнат на молбата им за помощ.