Анита Гаврилова и съотборниците й с отлично представяне в Лондон

Отново успех на български състезатели по спортна аеробика. На Международния турнир в Лондон Heathrow aerobics Open, чиито финали приключиха днес в конкуренция с гимнастици от 17 държави българите завоюваха множество победи: категория „Индивидуално мъже“ – 2 място-Ангел Казаков, категория „Смесени двойки“ – 2 място за Ангел Казаков и Анита Гаврилова, категория „Индивидуално жени“ – 4 място Анита Гаврилова. Тройката ни във Възрастова група 12-14 години също намери място във финалите.

Всички състезатели и техните треньори получават сърдечни поздравления от стотици техни почитатели във фейсбук.

Самоковци се представиха отлично и в Португалия, и в първенствата преди седмици в Боровец.

Успехът на самоковския клуб по спортна аеробика в Лондон е за пореден път. Отлично се представиха състезателите по спортна аеробика на клуб „Самоков” в Heathrow International Open Championship и през 2015. Тгава те спечелиха  3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала, както и финал за почти всички наши участници в престижния турнир в Лондон. Шампиони бяха Синтия-Мари Ангелова индивидуално, смесената двойка в нейната категория – Анита Гаврилова и Ангел Казаков, както и тройката, в чийто състав са включени тримата и която победи силните си китайски конкуренти.

Носители на сребърните отличия бяха Анита Гаврилова – индивидуално, Лидия Ангелова – индивидуално 12-14 г. и Надя Паунова – жени над 18 г. Тройка 12-14 г. в състав: Камелия Петрова, Весела Вукова и Лидия Ангелова – бронзови медалисти. Ангел Казаков също спечели бронзов медал, индивидуално юноши 15-17.

Родителите на състезателите по аеробика тази нощ с вълнение и радост ще ги посрещнат на летището.

Както е известно, за финансовото обезпечаване на състезателите от Самоков се грижи Светлана Атанасова, която е и основател на клуба.