Състезателите от „Бороборд“ сред първите в Осогово

86296001_2573442826098501_2348211040522600448_o

Осогово прие държавните шампионати по сноуборд и фрийски

Снежният център Осогово бе домакин на държавните шампионати по сноуборд (Биг Еър и Слоупстайл) и фрийски. Това бе най-интересно протеклото състезание до момента – от волтови дъги до бурен вятър и метър сняг по трасето, все пак с общи и силни сили успяхме да проведем поне единия старт от състезанието, информира от Осогово Ирен Машова, координатор направления „Сноуборд“ и „Фрийски“ в БФСки. Биг Еъра бе отменен поради силния вятър, но Слоупстайл контест-а се проведе в пълна сила, въпреки неочакваните случки в деня на състезанието.
Участие взеха общо 76 човека, а ето и как се наредиха те:
Мъжете сноуборд имаха право на два квалификационни рън-а, като първите 6тима от първия рън директно се класираха за финали, а вторите 6тима от втория рън също намериха мястото си сред финалистите. И така между 12те най-добри сноубордиста в страната ни, на почетната стълбичка място си намериха
1. Петър Гьошарков, Бороборд – с оценка 87,3т. от втория си рън на финалите, рънът на Пепо се състоя от front blunt 270, backside blunt 270, bs9 tail grab.
2. Симеон Митрев, НСА – с оценка 85т. От първия си финален рън, Мони направи back 1 to switch 50 fs 180 out, fs 50 с fs 360 out и bs 7 tail grab на скока;
3. Георги Пелтеков “Гумата” зае третото място с първия си рън (77т.) От финалите с bs blunt 270, fs blunt 270 и bs7 indy grab на скока
Юноши:
1. Михаил Минков, Бороборд – с резултата си от първия рън, зае почетното първо място при юношите, като изпълни fs lipslide, fs 180 to switch 50 bs 180 out и bs 540 mute на скока.
2. Симеон Чалъков, Бороборд – отново с резултат от първия си финален рън, той изпълни следните трикове – fs blunt 270, fs 180 to switch 50 bs 180 out и bs 5 на скока.
3. Светлозар Кръстев, Мачирски – направи fs boardslide to normal, bs noseslide pretzel 270 out, cab 180 на скока и се класира на 3тата позиция.

Юношите във Фрий ските абсолютно и безапелационно затвърдиха позициите си и при мъжете, като там първи се нареди Антон Йотов, втори бе Васил Масурски, а трети остана Боян Йотов. И тримата състезателя са от СК “Пампорово”. На косъм от бронзовия медал бе и Евгений Пенков (FreeskiBG), който се състезаваше и в ските и в сноуборда. При децата във фрийските, участие взе Мартин Пашков от FreeskiBG, който се представи безстрашно и показа добри умения.
Жените в сноуборда – Първото място при жените зае Любомира Чушева от (A-Team) с абсолютен дебют в участие на състезание. Втора след нея се класира Неда Пенчева, Бороборд, а третото място зае Дея Тоорова от Спорт Екстрийм.
При девойките трета се класира Ния Тодорова от Спорт Екстрийм, втора бе нейната сестра Дея Тодорова, отново от Спорт Екстрийм, а първа се нареди младата надежда Неда Пенчева от Бороборд.
Във възрастова група деца до 15г., златаната тройка при момичетата заеха : с най-чисто каране, Савина Димитрова от Борд Райдър зае първата позиция, втора след нея се нареди Албена Шишманова от Спорт Екстрийм, а Яница Иванова от Юлен зае трето място.
Първото място при момчетата, безспорно бе отредено за Иван Иванов от Мотен, втори бе Григор Григоров, отново от Мотен, а третото място си спечели Кристиян Василев от Борд Райдър.
Момичетата от възрастова група деца до 13г. също се справиха страхотно и безстрашно, като първа там стана Яна Попова от Бороборд, втора бе Дария Митрева отново от Боробрд, а трета се класира Теди Петкова от Мотен.
При момчетата безспорен шампион с убийствен рън бе Александър Димитров от Сноуборд Общество – Смолян, втори там бе Ивайло Симов от Борд Райдър, а трети Алекс Керчев от НСА.