Осем златни медала за аеробиката

100_3390Осем златни медала, от общо 13, спечелиха възпитаничките на Диана Борисова и Калоян Калоянов. За пореден път те се изявиха като най-добрите в България на Международния турнир в Пловдив, който се проведе от 17-ти до 20-ти септември.

8 от златните медали завоюваха смесената двойка при 15-17 години Анита Гаврилова и Ангел Казаков, тройката, в която с тях е Синтия – Мари Ангелова и групата, в която са те и Тихомир Баротев и Мина Ангелова. Сребърните медали спечели двойката Синтия, както и Тихомир и Надя Паунова при индивидуални изпълнения. Бронзовите медали спечелиха Ангел Казаков – индивидуално и Анита Гаврилова – също индивидуално. Във всички категории при юношите и девойките старша възраст самоковските гимнастици спечелиха медали.

С поредните си победи, освен своите треньори – Диана и Калоян, момичетата и Ангел Казаков зарадваха спонсора си Светлана Атанасова. Международният турнир по спортна аеробика се проведе в залата на Пловдивския университет “Паисий Хилендарски“. В  церемониите по награждаване и гала концерта взе участие ансамбъл „Тракия.” Шестото издание на турнира бе организирано от пловдивския клуб „Аеробика – АМД“ под егидата на Община Пловдив, със съдействието на Съюза по аеробика в България. Състезанието бе открито от Йорданка Благоева, председател на Съюза по аеробика и зам.-председател на БОК. Имаше над  170 участници от Алжир, Израел, Италия, Португалия, Русия, Швеция, Швейцария, Турция. България бе представена от 6 клуба „Аеробика – АМД“ , СК „Виолена“ , СК“Левски“, СК“Мега спорт“ , СК“Самоков“, СК“Тонус“. България взе най много медали – 11 златни, 10 сребърни и 5 бронзови, следвана от Турция – 3 златни, 1 сребърен и 4 бронзови, Италия 2 златни и 1 бронзов, Русия – 1 златен, 2 сребърни и 1 бронзов и Португалия 1 златен и 1 сребърен.