Каролина Аджова е най-силната атлетка в Самоков за 2015 година

AP10443-1024x683

Каролина Аджова бе обявена за най-добра атлетка в град Самоков за 2015 г. от местния клуб „Рилски атлет“.

През годината спринтьорката стана национална шампионка на 60м в зала при момичета под 16г. с 8.07сек и на 100 м при при девойки младша възраст с 12.59 и спечели бронзов медал на 200м в същата възрастова група с 25.99сек. На националните ученическите игри в Русе Аджова също бе най-бърза на 100м.

Веселина Алинска е на второ място в клацията на клуба с два сребърни медала от националния шампионат за девойки старша възраст. Алинска стана вицешампионка на 800 м в зала и на открито с личен резултат 2:14.95. Тя е записа и няколко победи при жените в планинските бягания.

На трето място сред спортистите от „Рилски атлет“ е Вивиан Кръстева, която стана национална шампионка на трибой в зала и взе сребърен медал на четирибой на открито при момичетата до 14 години.  Кръстева е първа и в Националната веригата турнири „Мтел атлетика за младежи“  –трибой до 14 години.

12347682_971964069508193_8716827310447293157_n

Каролина Аджова е и в призовата десятка в класацията за „Спортист на годината“ в град Самоков.  Останалите призьори от десятката бяха подредени и наградени по азбучен ред, а Вивиан Кръстева получи поощрителна награда „Млади таланти в спорта в Община Самоков“.

През декември 2014 г. Самоков бе домакин едно от най-големите спортни събития на годината в България – европейското първенство по кроскънтри, което събра над 500 участника и бе наблюдавано от повече от 10 милиона телевизионни зрители.