Вивиан Кръстева с вицешампионска титла при жените с личен рекорд

IMG_4578

На 01 и 02.02.2020год. се проведе Държавното първенство за жени и мъже в зала „Асикс-Арена“ – град София. И на това състезание отлично се представи състезателката на СК “Рилски атлет“ Вивиан Кръстева. В дисциплината „Скок дължина“ тя се класира на второ място, завоювайки сребърния медал.

Постижението й от 5.70м. е нейн личен рекорд, като през този сезон тя на два пъти подобри своя резултат. Това се случи в последния шести опит, като и в останалите опити тя показа сигурност и стабилност на дъската.

Шампионската титла завоюва състезателката от Пловдив – Милена Миткова, която скочи 6.50м., също нейн личен рекорд, и 13-ти резултат в Европа за сезона.

На трето място се класира Виктория Йорданова от Костенец с резултат от 5.56м.

Вивиан Кръстева с този резултат(5.70м.) покри международния норматив и ще участва в Балканският шампионат по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст /под 20год/, който ще се проведе на 09.02.2020г. в гра Истанбул (Турция).

При мъжете на 3000м. Димчо Мицов се класира на призовото 5-то място с резултат от 9:00.11 мин.